Hukuk Akademisi 2016/17

Hukuk Akademisi Logo Desktop

 

İLETİŞİM

BİLGİLERİ

 

ANA

SAYFA

Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri Eğitimi

Aşağıda ayrıntısı yer alan eğitim programında, Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanunundaki değişiklikler ve yenilikler ışığında, sözleşme yönetiminde yapılan

hataların sebep olduğu hak kayıplarının ve ekonomik zararların önlenmesine yönelik, bilgi ve beceri aktarımı hedeflenmektedir.

Sözleşmelerin hazırlanması ve incelenmesine ilişkin hukuki bilgilerin, atölye çalışması yöntemiyle, sözleşmelerde kullanılan hüküm örnekleri, örnek dava dosyaları, bilirkişi raporları ve Yargıtay kararlarıyla desteklenerek, power point sunum eşliğinde aktarılması amaçlanmaktadır.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

 

Eğitim kapsamında,  yeni mevzuat içtihat değişiklikleri ışığında, sözleşme hazırlarken ve incelerken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi aktarımı yapılmaktadır.

 

Eğitmen: Yrd. Doç. Dr. Umut YENİOCAKBu kapsamda özellikle, sözleşmede tarafların doğru şekilde belirtilmesi ve imza uygulamaları, sözleşmenin konusunun ve tarafların yüklendikleri borçların doğru formüllerle yazılması için gerekli pratik bilgiler sunulmaktadır.

 

Ayrıca, sözleşme yönetimi açısından önem arz eden, faiz oranı, vergi ve diğer masraflar, ceza koşulu (cezai şart), mücbir sebep (force majeure), gizlilik, yetkili mahkeme,  sözleşmenin dili ve sözleşmenin sona erme rejimi gibi hususlarda bilinmesi gereken stratejik kurallar ve bahsi geçen konularla ilgili yeni içtihatlar hakkında bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

 

Eğitimin ilk bölümünde gerçekleştirilen genel nitelikli sözleşme hukuku çalışmasının ardından ikinci bölümde, uygulamada en çok karşılaşılan; kira sözleşmesi, standart sözleşmeler (genel işlem koşulu), dikey sözleşmelerde rekabet hukuku kuralları gibi, sözleşme hukukunun daha özel konularında vaka çalışmaları yapılmaktadır.

 

Eğitim süresince, çok sayıda güncel içtihat örnekleri katılımcılarla paylaşılmaktadır.

 

KAZANIMLAR

 

Bu eğitimin katılımcıları, müzakere aşamasından başlamak üzere, sözleşmenin kurulması, ifası ve sona erdirilmesi uygulamalarında dikkat edilmesi gereken noktaları görme imkânı bulacaklardır.

 

Eğitimde, sözleşme metninin hazırlanması veya hazır bir sözleşmenin incelenmesi sırasında izlenecek yöntem ve dikkat edilecek noktalar hakkında farkındalık sağlanmaktadır.

 

KİMLER KATILABİLİR ?

 

Eğitim kapsamında yapılan sözlü ve görsel sunumlar; özellikle, sözleşme hukuku alanında çalışan avukatlar ile bu alanda uzmanlaşmak isteyen stajyer avukatlar ve hukuk fakültesi son sınıf öğrencilerinin katılımına uygun şekilde tasarlanmıştır.

 

Ayrıca, hukukçu olmayan ancak, işi gereği sözleşme uygulamaları yapan kamu ve özel sektör çalışanları da eğitime  katılabilirler.

 

BAŞVURU KOŞULLARI Eğitim Künyesi Eğitim Tarihleri08-09 Nisan 2017, Cts. & Pa. Eğitim Süresi12 Ders Saati / 2 Tam Gün EğitmenYrd. Doç. Dr. Umut YENİOCAK Eğitim Yeriİstanbul, Levent199 DüzenleyenHukuk Akademisi

 

Bu eğitim programı yukarıda belirtildiği üzere "GENEL KATILIMA" açıktır. 12 Ders saatinden oluşan programın tamamına katılan tüm adaylara "Katılım Belgesi ve Transkript" takdim edilecektir.

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ

 

Hukuk Akademisi bünyesinde düzenlenen tüm eğitim programlarında ön başvuru işlemleri internet üzerinden "Online Başvuru Formu"nun doldurulmasıyla yapılmaktadır. Sayfanın alt kısmında bulunan formu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Ön Başvuru işlemleri esnasında katılımcı adayı herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

 

Formun doldurulmasının ardından Eğitim Danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek programa ilişkin kontenjan durumu hakkında bilgi verecektir. Boş kontenjan bulunması durumunda "Kayıt İşlemlerini" başlatabilirsiniz. Sınıf kontenjanının dolması durumunda "Yedek Listeye" dahil edileceksiniz.

 

KAYIT ÜCRETİ HAKKINDA

 

 

Nakit Ödemelerde Kontenjan Bazlı Kayıt Ücreti Tablosu:

Vadeli ödeme seçeneğinden yararlanmak isteyen adaylar kayıt işlemlerini Biletix üzerinden gerçekleştirebilir. Biletix üzerinden vadeli olarak kayıt işlemini tamamlayan adaylar “Kontenjan Bazlı Ücretlendirme” çerçevesinde sağlanan ek indirim imkanlarından yararlanamaz. Eğitim programına ilişkin Biletix satış sayfasına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz;

 

 

NOT: Ders notları, bir ay süresince Lexpera® kullanımı, gün boyu kahve - çay servisi ve atıştırmalıklar eğitim bedeline dahildir.

MEZUN GÖRÜŞLERİ

 

"Eğitim içeriği gayet güzel hazırlanmış. Başta Eğitmenimiz Sn. Umut YENİOCAK ve Hukuk Akademisi olmak düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

- Avukat Eyüp Can KARACA

 

 

"Eğitimin bana çok katkısı olduğuna inanıyorum, konu ile ilgili yeni bir çok güncel bilgiye ulaşmamda

yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim"

- Stj. Avukat Deniz BARAN

BU EĞİTİM PROGRAMINA YÖNELİK KURUMSAL KATILIMLAR

 

 

ONLINE ÖN BAŞVURU

BU EĞİTİM SİZİN İÇİN UYGUN MU?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eğitim programına ilişkin ön başvuru işleminizi aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz. Eğitim Danışmanımız mevcut kontenjan durumu ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir. Ön Başvuru işlemleri esnasında adaylar herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan tüm eğitim programları belli bir konuda mesleki gelişiminizi amaçlayan, uygulama odaklı ve tecrübe aktarımını destekleyici nitelikte dizayn edilmiştir. Lisans, Lisansüstü ya da Doktora tarzı akademik programlar ile arasındaki en önemli fark “gerek eğitim içeriğinin gerekse eğitmen kadrosunun belirlenmesinde” iş hayatına yönelik önceliklerin dikkate alınmasıdır.

 

“Amacınız teori odaklı Akademik bir eğitim almak ise söz konusu alana yönelik (Varsa) Yüksek Lisans ya da Doktora programlarını tercih etmenizi öneririz."

 

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim programları belirli bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, mezuniyet aşamasındaki lisans öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir.

Program hakkında detaylı bilgi için

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz ;

Bizi Sosyal Medyada

Takip Edin

0 850 532 28 24

0 532 178 28 24

Eğitim Merkezi: Büyükdere Cad. No:199, Levent / İstanbul

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. 2016, Tüm Hakları Saklıdır.