Hukuk Akademisi 2016/17

Hukuk Akademisi Logo Desktop

 

İLETİŞİM

BİLGİLERİ

 

ANA

SAYFA

Şirket Birleşme ve Devralmaları M/A

2017 / 18 Eğitim yılında üçüncüsü düzenlenecek olan eğitim programında özellikle, birleşme ve devralma işlemlerindeki ticaret hukuku ve borçlar hukuku (sözleşmeler hukuku) üzerinde yoğunlaşacak

olmakla birlikte diğer ilgili mevzuat, mahkeme emsalleri ve uygulamaya geniş biçimde yer verilecektir.

Eğitim kapsamında; Hisse Devirleri, Malvarlığı devri, Şirket birleşme ve Bölünmeleri de dahil olmak üzere kurumsal satın alma işlemlerinin değerlendirilmesinde, tasarlanmasında ve uygulanmasında hukukun ve hukukçuların rolleri ve bilmesi gereken ayrıntılara yoğunlaşılacaktır.

 

PROGRAM KİMLER İÇİN TASARLANDI

 

Bu program; Özellikle müvekkillerine her an hisse devri, mal varlığı devri, şirket devri, işyeri devri, bölünme gibi konularda görüş vermek veya söz konusu işlemlerin uygulamasını yapmak zorunda kalabilecek hukukçulara temel düzey yetkinlik kazandırmak amacıyla dizayn edilmiştir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

Şirket Birleşme ve Devralmaları eğitimine ilişkin temel açıklamaların yer aldığı Giriş / Oryantasyon dersi ile başlayan programın ilk günü Şirket Devralması, Şirketleri Yeniden Yapılandırma Metotları, ETTK ve YTTK Açısından Birleşme ve Bölünme konuları ile devam edecektir.  Devralma Süreçleri ve Şekilleri, Sözleşme Öncesi Süreçler ve Yapılanlar, Sözleşme Pazarlıkları, Due Diligence, İmza ve Kapanış konuları ile devam eden eğitim programının üçüncü gününde; Sözleşme Anatomisi, Hisse Devir Sözleşmeleri (SPA) ve Hissedarlar Sözleşmeleri (SHA) ayrıntılı olarak incelenecektir.

 

Devralma işlemlerine ilişkin sınıf içi pratik çalışma (Vaka Çalışması) ile devam eden eğitimde, beşinci gün Mali Tablolara Genel Bakış ve

Birleşme / Devralmaların Vergi Hukuku Boyutuna ilişkin bilgiler aktarılacaktır. Eğitimin son gününde ise devralma işlemlerinin rekabet boyutu incelenecektir. Alıcı, satıcı ve start-up’lar açısından devralma tecrübeleri katılımcılar ile paylaşılmasıyla birlikte eğitim programı tamamlanacaktır.

 

KAZANIMLAR

 

Bu programı başarı ile tamamlayan katılımcıların; Şirketlerin birleşme, bölünme işlemlerini açıklayabilmesi, Şirketlerin yeniden yapılandırılmasında ortaya çıkabilecek hukuki sorunları tespit edebilmesi, Kanunda yer alan araçlar ile sözleşmesel ilişkileri kullanarak şirket yapılandırmalarında ortaya çıkan menfaat çatışmalarının çözümlenmesi hakkında örnekler verebilmesi, Hisse ve malvarlığı devralma şekilleri ve süreçlerini açıklayabilmesi ve Uygulamada şirket yapılandırmalarının hukukun farklı alanları ile olan bağlantılarını tanımlayabilmesi hedeflenmektedir.

 

KİMLER KATILABİLİR ?

 

Bu program; Özellikle müvekkillerine her an hisse devri, mal varlığı devri, şirket devri, işyeri devri, bölünme gibi konularda görüş vermek veya söz konusu işlemlerin uygulamasını yapmak zorunda kalabilecek hukukçulara temel düzey yetkinlik kazandırmak amacıyla dizayn edilmiştir.

 

BAŞVURU KOŞULLARI Eğitim Künyesi Eğitim Tarihleri12,13,26,27 May. ve 02,03 Haz. Eğitim Süresi36 Ders Saati / 6 Tam Gün EğitmenAv. Nilgün Serdar ŞİMŞEK (PwC)Burcu CANPOLAT, SMMM (PwC)Av. Yavuz DAYIOĞLUErol ÖZAv. Ogün KÖPRÜLÜ Eğitim Yeriİstanbul, Levent199 DüzenleyenHukuk Akademisi

 

“Şirket Birleşme ve Devralmaları / M&A” alanında faliyet gösteren avukatların yalnızca hukuki değil aynı zamanda Finans-Muhasebe ve Vergi konularında da gerekli donanıma ve disiplinler arası bakış becerisine sahip olmaları gerekmektedir.  Eğitim sürecinin katılımcı adayları açısından verimli geçmesi için kendilerinde aşağıda belirtilen yetkinlikler aranmaktadır;

 

  • Şirketler Hukuk alanında orta  ve üst düzey mesleki tecrübe,
  • Finans-Muhasebe ve Vergi konularında temel düzey bilgi,

 

36 Ders saatinden oluşan programın tamamına katılan tüm adaylara "Katılım Belgesi ve Transkript" takdim edilecektir.

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ

 

Hukuk Akademisi bünyesinde düzenlenen tüm eğitim programlarında ön başvuru işlemleri internet üzerinden "Online Başvuru Formu"nun doldurulmasıyla yapılmaktadır. Sayfanın alt kısmında bulunan formu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Ön Başvuru işlemleri esnasında katılımcı adayı herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

 

Formun doldurulmasının ardından Eğitim Danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek programa ilişkin kontenjan durumu hakkında bilgi verecektir. Boş kontenjan bulunması durumunda "Kayıt İşlemlerini" başlatabilirsiniz. Sınıf kontenjanının dolması durumunda "Yedek Listeye" dahil edileceksiniz.

 

KAYIT ÜCRETİ HAKKINDA

 

 

Nakit Ödemelerde Kontenjan Bazlı Kayıt Ücreti Tablosu:

NOT: Yukarıda belirtilen tutarlar KDV dahil değildir. Ders notları, bir ay süresince Lexpera® kullanımı, gün boyu kahve - çay servisi ve atıştırmalıklar eğitim bedeline dahildir.

BU EĞİTİM PROGRAMINA YÖNELİK KURUMSAL KATILIMLAR

 

 

ONLINE ÖN BAŞVURU

BU EĞİTİM SİZİN İÇİN UYGUN MU?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eğitim programına ilişkin ön başvuru işleminizi aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz. Eğitim Danışmanımız mevcut kontenjan durumu ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir. Ön Başvuru işlemleri esnasında adaylar herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan tüm eğitim programları belli bir konuda mesleki gelişiminizi amaçlayan, uygulama odaklı ve tecrübe aktarımını destekleyici nitelikte dizayn edilmiştir. Lisans, Lisansüstü ya da Doktora tarzı akademik programlar ile arasındaki en önemli fark “gerek eğitim içeriğinin gerekse eğitmen kadrosunun belirlenmesinde” iş hayatına yönelik önceliklerin dikkate alınmasıdır.

 

“Amacınız teori odaklı Akademik bir eğitim almak ise söz konusu alana yönelik (Varsa) Yüksek Lisans ya da Doktora programlarını tercih etmenizi öneririz."

 

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim programları belirli bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, mezuniyet aşamasındaki lisans öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir.

Program hakkında detaylı bilgi için

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz ;

Bizi Sosyal Medyada

Takip Edin

0 850 532 28 24

0 532 178 28 24

Eğitim Merkezi: Büyükdere Cad. No:199, Levent / İstanbul

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. © 2018 Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma MetniŞartlar & Gizlilik