HUKUK AKADEMİSİ, 2018

Hukuk Akademisi Logo Desktop

İletişim Bilgileri

LEAP STANDARTS    .    H+ DERGİ    .    KİTAP

OTURUM AÇ

Rekabet Hukuku Bakış Açısıyla Dağıtım Sözleşmeleri: Tasarım, Uyum ve Uygulama -Q2 Düzey

Bu programın amacı, dağıtım sözleşmelerinin tasarımında sağlayıcılar ve dağıtıcıların çıkar ve sorumlulukları arasında dengeler kurulurken Rekabet Hukuku düzenlemeleri ile çizilen sınırların tespit

edilmesi ve bu sınırlar içerisinde sözleşme özgürlüğünün en verimli şekilde kullanımını mümkün kılan tasarım alternatiflerinin örneklendirilmesidir.

Bu çerçevede, öncelikle Rekabet Hukuku’nun dağıtım sözleşmeleri genelinde ve başlıca dikey kısıtlama türleri özelindeki düzenlemeleri ortaya konulacak ve bu çerçevede Rekabet Hukuku bakış açısıyla uygulanabilir ve güvenli tasarım seçenekleri örneklendirilecektir.

 

ÖĞRETİM İÇERİĞİ

Eğitim kapsamında, Rekabet Hukuku çerçevesinde dikey anlaşmalara tanınan grup muafiyetinin kapsam ve sınırları; Rekabet Kurulu’nun yerleşik bireysel muafiyet uygulamaları ve bu çerçevede uygulanabilir dikey rekabet kısıtlamaları ele alınacak; ihracat yasakları, pasif satışlar, fiyat ayrımcılığı, dikey bilgi değişimi, mal vermeyi reddetme, fason üretim anlaşmaları, indirim sistemleri ve en çok kayrılan müşteri şartı gibi dikey sözleşmelerde yer alabilecek tasarım unsurlarının kullanılabilirlikleri değerlendirilecektir.  Eğitim Künyesi Eğitim Tarihi08-15 Mayıs 2019  Eğitim Süresi04 Ders Saati / 2  Gün (2'şer saat)  Öğretim Partneri (LEAP)Hergüner Bilgen ÖzekeAvukatlık Ortaklığı  EğitmenlerSüleyman CENGİZ  Eğitim Yeriİstanbul, Levent199

 

KAZANIMLAR

Bu Programı tamamlayan katılımcılar sağlayıcılar ile dağıtıcılar arasında akdedilen dağıtım sözleşmelerinin rekabet hukuku bakımından geçerliliklerini ve uygulanabilirliklerini değerlendirebilecek; hukuka aykırı ve geçersiz sözleşme hükümleri ile meşru ticari tercihlere erişimi sağlayacak güvenli sözleşme hükümlerini ayırt edebilecektir.

 

ÖĞRETİM SEVİYESİ: Q2 MESLEKİ KALİFİKASYON

Q2 “Mesleki Kalifikasyon” eğitimleri, katılımcıların belirli konu başlıklarında bilgi, deneyim ve tecrübe “kazanmalarını” ve söz konusu kazanımları “tescil

etmelerine” olanak sunar. Öğretim programına ilişkin “optimum çıktı” (kazanım) düzeyi, öğretim partneri olan hukuk bürosu’nun kendi personellerinden beklediği “min. yeterliliği” temsil eder.

 

KİMLER KATILABİLİR?

Q2 Düzey programlar, katılımcı adaylarında (ilgili öğretim programı başlığında) temel düzey bilgi, deneyim ve tecrübe şartı arayabilmektedir. Bu programa ilişkin satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce "ADAY BİLGİLENDİRME DOSYASI"nı detaylı şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.

 

KATILIM BELGESİ VE TRANSKRİPT

06 Ders saatinden oluşan bu programın bitiminde ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME sınavı yapılmaktadır.  Sınavda 60/100 ve üzeri not alan tüm adaylara BAŞARI BELGESİ ve 2'ŞER ADET TRANSKRİPT takdim edilir. Söz konusu belgeler HUKUK AKADEMİSİ, HERGÜNER l BİLGEN l ÖZEKE AVUKATLIK ORTAKLIĞI ve İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ HAYAT BOYU EĞİTİM MERKEZİ onaylıdır.

 

KAYIT ÜCRETİ HAKKINDA

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ

SATIN AL

ONLINE ÖN BAŞVURU

BU PROGRAM SİZİN İÇİN UYGUN MU?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Öğretim programına ilişkin ön başvuru işleminizi aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz. Eğitim Danışmanımız mevcut kontenjan durumu ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir. Ön Başvuru işlemleri esnasında adaylar herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan tüm öğretim programları belli bir konuda mesleki gelişiminizi amaçlayan, uygulama odaklı ve tecrübe aktarımını destekleyici nitelikte dizayn edilmiştir. Lisans, Lisansüstü ya da Doktora tarzı akademik programlar ile arasındaki en önemli fark “gerek eğitim içeriğinin gerekse eğitmen kadrosunun belirlenmesinde” iş hayatına yönelik önceliklerin dikkate alınmasıdır.

 

“Amacınız teori odaklı Akademik bir eğitim almak ise söz konusu alana yönelik (Varsa) Yüksek Lisans ya da Doktora programlarını tercih etmenizi öneririz."

 

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen mesleki öğretim programları belirli bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, mezuniyet aşamasındaki lisans öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir.

Program hakkında detaylı bilgi için

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz ;

Bizi Sosyal Medyada

Takip Edin

0 850 532 28 24

0 532 178 28 24

Eğitim Merkezi: Büyükdere Cad. No:199, Levent / İstanbul

Ücretlendirme

EĞİTİM VE ETKİNLİKLER

Güncel Eğitimler

Yaklaşan Eğitimler

Kurum İçi Eğitimler

 

Hukuk Sohbetleri

Gündem Toplantıları

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi [at] hukukakademisi.com.tr

0850 532 28 24

0532 178 28 24

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. © 2018 Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma MetniŞartlar & Gizlilik