Hukuk Akademisi 2016/17

Hukuk Akademisi Logo Desktop

 

İLETİŞİM

BİLGİLERİ

 

ANA

SAYFA

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na

Uyumluluk Programı - M2 Düzey

Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumluluk eğitimi, hem hukuki hem de teknik boyutları olan ve klasik bir hukuk sorunsalı olmanın ötesinde disiplinlerarası hatta ayrı bir disiplin niteliğinde olan kişisel

verilerin korunması konusunda konuyu farklı yönleriyle ele alan kuşatıcı bir eğitimdir.

Eğitimle katılımcıların 6698 sayılı Kanunu, bu kanunun örnek alındığı mehaz hukuklardaki düzenlemeler ve uygulamalar, ve Türk hukukundaki diğer ilgili mevzuat üzerinden kişisel veri koruma hukuku ve ilkelerini daha iyi tanımaları, şirketlerin Kanun’a uyumluluğu sağlamak adına uygulamada neler yapması, hangi somut adımları atması gerektiği konularında hukukçuların sahip olması gereken asgari teknik bilgiler de verilerek bilgi ve yeterlilik sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

 

Toplamda sekiz saat süren eğitim, alanında uzman üç eğitmen tarafından üç ana başlık altında gerçekleştirilecektir: 1. Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Ulusal ve Uluslararası Mevzuat, 2. 6698 sayılı Kanun’a Uyumluluk Süreci ve Uygulamalar, 3. Teknik Boyutlarıyla Kişisel Verilerin Korunması.

 

Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Ulusal ve Uluslararası Mevzuat başlığında; Kişisel veri kavramı ve içeriği, Türk hukukundaki düzenlemelere de esas alınan Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği düzenlemeleri ve bunlara ilişkin karar ve uygulama örnekleri, 6698 sayılı Kanun’un getirdiği düzenlemeler ve yorumu, 5237 sayılı TCK’da düzenlenen kişisel verilere karşı işlenen suçlar ve Türk mevzuatında 6698 sayılı Kanun’un uygulamasıyla bağlantılı veri saklama ve korumaya ilişkin hükümleri teorik ve uygulama boyutuyla ele alacaktır.

 

6698 sayılı Kanun’a Uyumluluk Süreci ve Uygulamalar başlığında; 6698 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat çerçevesinde idari ve adli cezalara muhatap olmamak için şirketlerin uygulaması gereken uyumluluk süreçlerini örneklem şeklinde anlatacaktır.

 

Teknik Boyutlarıyla Kişisel Verilerin Korunması başlığında ise; Kişisel veri koruma alanındaki hukuki düzenlemelerin ve sorumlulukların, bilişim boyutundaki karşılığını hukukçuların anlayacağı bir şekilde anlatacak, uygulamada gereksinim duyulacak asgari teknik bilgileri aktaracaktır.

 

KAZANIMLAR

 

Eğitim sonunda katılımcılar kişisel veri koruma alanındaki 6698 sayılı Kanun başta olmak üzere ulusal ve uluslararası düzenlemeler ve bunların getirdiği somut yükümlülükler konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olur. Katılımcılar iki temek hususta yetkinlik kazanmış olur: Kişisel verilerin korunmasına ilişkin uyuşmazlıklarda hukuki hizmet verebilme ve kurum kuruluşların kişisel verilerin korunması bağlamında sürdürecekleri uyumluluk süreçlerinde danışmanlık verebilme.

 

BAŞVURU KOŞULLARI Eğitim Künyesi Eğitim Tarihleri14 Temmuz 2018, Cts. Eğitim Süresi08 Ders Saati / 1 Tam Gün EğitmenlerDoç. Dr. Murat Volkan DÜLGERAv. Yavuz Selim DİCLESemih DOKURER Eğitim Yeriİstanbul, Levent199 DüzenleyenHukuk Akademisi

 

Bu eğitim programı  "GENEL KATILIMA" açıktır. 08 Ders saatinden oluşan programın tamamına katılan tüm adaylara "Katılım Belgesi ve Transkript" takdim edilecektir.

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ

 

Hukuk Akademisi bünyesinde düzenlenen tüm eğitim programlarında ön başvuru işlemleri internet üzerinden "Online Başvuru Formu"nun doldurulmasıyla yapılmaktadır. Sayfanın alt kısmında bulunan formu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Ön Başvuru işlemleri esnasında katılımcı adayı herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

 

Formun doldurulmasının ardından Eğitim Danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek programa ilişkin kontenjan durumu hakkında bilgi verecektir. Boş kontenjan bulunması durumunda "Kayıt İşlemlerini" başlatabilirsiniz. Sınıf kontenjanının dolması durumunda "Yedek Listeye" dahil edileceksiniz.

 

KAYIT ÜCRETİ HAKKINDA

 

BU EĞİTİM PROGRAMINA YÖNELİK KURUMSAL KATILIMLAR

 

 

ONLINE ÖN BAŞVURU

BU EĞİTİM SİZİN İÇİN UYGUN MU?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eğitim programına ilişkin ön başvuru işleminizi aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz. Eğitim Danışmanımız mevcut kontenjan durumu ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir. Ön Başvuru işlemleri esnasında adaylar herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan tüm eğitim programları belli bir konuda mesleki gelişiminizi amaçlayan, uygulama odaklı ve tecrübe aktarımını destekleyici nitelikte dizayn edilmiştir. Lisans, Lisansüstü ya da Doktora tarzı akademik programlar ile arasındaki en önemli fark “gerek eğitim içeriğinin gerekse eğitmen kadrosunun belirlenmesinde” iş hayatına yönelik önceliklerin dikkate alınmasıdır.

 

“Amacınız teori odaklı Akademik bir eğitim almak ise söz konusu alana yönelik (Varsa) Yüksek Lisans ya da Doktora programlarını tercih etmenizi öneririz."

 

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim programları belirli bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, mezuniyet aşamasındaki lisans öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir.

Program hakkında detaylı bilgi için

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz ;

Bizi Sosyal Medyada

Takip Edin

0 850 532 28 24

0 532 178 28 24

Eğitim Merkezi: Büyükdere Cad. No:199, Levent / İstanbul

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. © 2018 Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma MetniŞartlar & Gizlilik