Hukuk Akademisi 2016/17

Hukuk Akademisi Logo Desktop

 

İLETİŞİM

BİLGİLERİ

 

ANA

SAYFA

Havacılık Hukuku Mesleki Eğitim Programı

Havayolu ile gerçekleştirilen taşımacılık her geçen gün daha da artmakta ve hayatımızın olağan bir parçası haline gelmektedir. Bununla birlikte havacılığın hukuki boyutunun daha detaylı olarak

irdelenmesi gerektiği de sarihtir.

Havacılığın tüm boyutlarının ele alınabilmesi için uluslararası ve ulusal düzenlemelerin detaylı olarak irdelenmesi amacıyla devletlerin hava sahalarındaki hak ve yükümlülükleri; yolcu, bagaj ve yük taşımacılığında tarafların hak ve yükümlülükleri, hava aracında işlenen suçlarla ilgili düzenlemeler, hava araçlarının hukuki statüsü, uçak finansmanı gibi havacılık hukukunun temel konularının yanısıra ilerleyen zamanlarda daha da önemli hale gelecek olan insansız hava araçlarının hukuki statüleri ve siber saldırılar gibi konuların da değerlendirilmesi suretiyle programda kapsamlı bir şekilde havacılığın pek çok yönünü ele alınmakta ve her konu emsal kararlarla desteklenmektedir.

 

Çok sayıda havayolu şirketinin faaliyet gösterdiği,  her yıl ortalama yüz elli milyonu aşkın yolcunun ve yaklaşık üç milyon ton kargo posta bagajın taşındığı ülkemizde havacılık sektörünün hızlı gelişimine paralel olarak havacılık mevzuatı da gelişmektedir. Bu nedenle de ilerleyen zamanda havacılık hukukuna uzman hukukçuların önemi daha da belirgin hale gelecektir.

 

Direktör: Av. Nazlı CANEĞİTİM PROGRAMININ AMACI

 

Havacılık Hukuku Sertifikalı Mesleki Eğitim Programının amacı, bu alanda sahip olduğumuz bilgi, birikim ve tecrübeyi talep eden herkesle paylaşarak; Havacılık Hukuku hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyen bireylerin gerek teorik gerekse pratik açılardan yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır..

 

KAZANIMLAR

 

Bu eğitimin katılımcıları, havacılık sektörüne ilişkin ulusal ve uluslararası hukuki düzenlemeler ve uygulamalar konusunda  dikkat edilmesi gereken noktaları görme imkânı bulacaklardır.

 

KİMLER KATILABİLİR ?

 

Eğitim programına avukatlar ile bu alanda uzmanlaşmak isteyen stajyer avukatlar katılabilir. Ayrıca, hukukçu olmayan ancak, havacılık sektöründe çalışan uzman ve uzman yardımcıları da eğitime  katılabilirler.

 

BAŞVURU KOŞULLARI Eğitim Künyesi Eğitim Başlama Tarihi10 Şubat 2018 Eğitim Süresi24 Ders Saati / 4 Tam Gün DirektörAv. Nazlı CAN, LL.M. Eğitim Yeriİstanbul, Levent199 DüzenleyenHukuk Akademisi

 

Bu eğitim programı yukarıda belirtildiği üzere "GENEL KATILIMA" açıktır. 24 Ders saatinden oluşan programın tamamına katılan tüm adaylara "Katılım Belgesi ve Transkript" takdim edilecektir.

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ

 

Hukuk Akademisi bünyesinde düzenlenen tüm eğitim programlarında ön başvuru işlemleri internet üzerinden "Online Başvuru Formu"nun doldurulmasıyla yapılmaktadır. Sayfanın alt kısmında bulunan formu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Ön Başvuru işlemleri esnasında katılımcı adayı herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

 

Formun doldurulmasının ardından Eğitim Danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek programa ilişkin kontenjan durumu hakkında bilgi verecektir. Boş kontenjan bulunması durumunda "Kayıt İşlemlerini" başlatabilirsiniz. Sınıf kontenjanının dolması durumunda "Yedek Listeye" dahil edileceksiniz.

 

KAYIT ÜCRETİ HAKKINDA

 

 

Nakit Ödemelerde Kontenjan Bazlı Kayıt Ücreti Tablosu:

NOT: Yukarıda belirtilen tutarlar KDV dahil değildir. Ders notları, bir ay süresince Lexpera® kullanımı, gün boyu kahve - çay servisi ve atıştırmalıklar eğitim bedeline dahildir.

ONLINE ÖN BAŞVURU

BU EĞİTİM SİZİN İÇİN UYGUN MU?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eğitim programına ilişkin ön başvuru işleminizi aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz. Eğitim Danışmanımız mevcut kontenjan durumu ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir. Ön Başvuru işlemleri esnasında adaylar herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan tüm eğitim programları belli bir konuda mesleki gelişiminizi amaçlayan, uygulama odaklı ve tecrübe aktarımını destekleyici nitelikte dizayn edilmiştir. Lisans, Lisansüstü ya da Doktora tarzı akademik programlar ile arasındaki en önemli fark “gerek eğitim içeriğinin gerekse eğitmen kadrosunun belirlenmesinde” iş hayatına yönelik önceliklerin dikkate alınmasıdır.

 

“Amacınız teori odaklı Akademik bir eğitim almak ise söz konusu alana yönelik (Varsa) Yüksek Lisans ya da Doktora programlarını tercih etmenizi öneririz."

 

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim programları belirli bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, mezuniyet aşamasındaki lisans öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir.

Program hakkında detaylı bilgi için

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz ;

Bizi Sosyal Medyada

Takip Edin

0 850 532 28 24

0 532 178 28 24

Eğitim Merkezi: Büyükdere Cad. No:199, Levent / İstanbul

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. © 2018 Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma MetniŞartlar & Gizlilik