HUKUK AKADEMİSİ, 2018

Hukuk Akademisi Logo Desktop

İletişim Bilgileri

LEAP STANDARTS    .    H+ DERGİ    .    KİTAP

OTURUM AÇ

Eğitim mi yoksa Öğretim mi?

Günlük hayatta sıklıkla karıştırılan bu iki kelimenin ifade ettiği anlam ve süreçler birbirinden oldukça farklıdır. Şöyle ki, genel kabul görmüş bir tanımlama ile eğitim, bireyin davranışlarında, kendi yaşantısı

yoluyla ve kasıtlı olarak, istenilen yönde değişme meydana getirme sürecidir. Öğretim ise bir kimseye, bir konuda bilgi ve beceri kazandırma sürecidir.

Eğitim informal bir yapıda gerçekleşebilir. Örneğin; Aile, arkadaş çevresi, kitle iletişim araçları ve benzeri ortamlarda birey eğitim sürecine dahil olabilir. Öğretim ise tamamıyla formal bir yapıyı sembolize eder. Modül içeriklerinin önceden hazırlandığı, girdi- çıktı düzeylerinin ve olası kazanımların belirlendiği, ölçme ve değerlendirme metodları ile katılımcıların takip edildiği bu süreçte önceden belirlenmiş bilgi, deneyim ve tecrübenin bireylere aktarılması amaçlanır.

 

Hukuk dünyasında yerleşik teamüller ile sürdürülen sempozyum, panel, konferans, kongre ya da sertifika programları eğitim kavramı kapsamında değerlendirilmelidir. Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan mesleki gelişim programları ise uluslararası ve yenilikçi öğretim standartları baz alınarak planlanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAYFALAR

Eğitim Bülteni Üyeliği

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim ve etkinlikler hakkında en güncel haberlere ulaşmak için EĞİTİM BÜLTENİ 'ne üye olabilirsiniz .

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Ücretlendirme

EĞİTİM VE ETKİNLİKLER

Güncel Eğitimler

Yaklaşan Eğitimler

Kurum İçi Eğitimler

 

Hukuk Sohbetleri

Gündem Toplantıları

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi [at] hukukakademisi.com.tr

0850 532 28 24

0532 178 28 24

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. © 2018 Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma MetniŞartlar & Gizlilik