Hukuk Akademisi 2016/17

Hukuk Akademisi Logo Desktop

 

İLETİŞİM

BİLGİLERİ

 

ANA

SAYFA

Boşanma ve Mal Rejimleri Mesleki Eğitim Programı

“Boşanma ve Mal Rejimleri” eğitim programı, 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nda düzenlenen; boşanma ve sonuçları, seçimlik mal rejimleri, yasal mal rejimi olan edinilmiş mallara katılma rejimi ve tasfiyesi,

değer artış ve katkı payı alacakları, ölüm halinde yasal mal rejiminin tasfiyesi gibi konularda, özellikle Yargıtay uygulaması ışığında, mahkeme kararlarından ve bilirkişi raporlarından örnekler verilerek, konu ile ilgili olarak teorik ve pratik bilgiler vermeyi amaçlamaktadır.

Özellikle yasal mal rejiminin tasfiyesi uygulama ile şekillenmekte ve Yargıtay kararları ile Türkiye’ye özgü bir mal rejiminin tasfiyesi gelişmektedir. Bu sebeple mal rejiminin tasfiyesi ile ilgili 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’ndaki düzenlemelerin yanı sıra, uygulamanın da takip edilmesi önem kazanmaktadır. “Boşanma ve Mal Rejimleri” eğitim programı ile bu alanda çalışan uygulamacıların son gelişmeler ışığında teorik bilgiler ile birlikte güncel Yargıtay kararları ve bilirkişi raporlarını takip etmeleri, pratik çalışmalar ile bu bilgilerin nasıl uygulandığını görmeleri hedeflenmektedir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

 

Eğitimin boşanma ile ilgili kısmında, 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nda düzenlenen boşanma ve sonuçlarına ilişkin hükümler ile bu hükümlere dayalı taleplerin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda düzenlenen usul kuralları çerçevesinde nasıl ileri sürüleceği incelenecektir.

 

Eğitimin ikinci bölümünde mal rejimleri düzenlemeleri kapsamlı olarak ele alınacak olup, mal rejimlerine ilişkin genel hükümler ve seçimlik mal rejimleri, edinilmiş mallara katılma rejimi, edinilmiş mal ve kişisel mal tanımları, yasal mal rejiminin tasfiyesi, eklenecek değer ve denkleştirme kavramları, katılma alacağı, katkı payı alacağı ve değer artış payı alacaklarının açıklanması ve hesaplama yöntemleri, ölüm halinde mal rejimi ve mirasın tasfiyesinin karşılaştırılması, ölüm halinde aile konutunun sağ kalan eşe özgülenmesi konuları ile bu konulara ilişkin uygulama örnekleri ile mahkeme kararları incelenecektir.

 

KAZANIMLAR

 

Bu eğitimin katılımcıları, boşanma ve mal rejimine ilişkin düzenlemelerin uygulama kısmına da hakim olarak, uygulamada karşılaşılan sorunların çözümünde kolaylık sağlayacaklardır.

 

KİMLER KATILABİLİR ?

 

Eğitim programına Aile Hukuku alanında çalışan avukatlar ile bu alanda çalışmak isteyen avukat ve stajyer avukatlar katılabilir. Ayrıca, özellikle yasal mal rejiminin tasfiyesi alanında bilirkişilik yapmak isteyen hukukçular ile mali müşavir ve bankacılar da eğitime katılabilirler.

 

BAŞVURU KOŞULLARI Eğitim Künyesi Eğitim Tarihleri11-12 Mart 2017, Cts. & Pa. Eğitim Süresi12 Ders Saati / 2 Tam Gün EğitmenlerAv. Ayça ÖZDOĞANAv. Nazan MOROĞLU Eğitim Yeriİstanbul, Levent199 DüzenleyenHukuk Akademisi

 

Bu eğitim programı yukarıda belirtildiği üzere "GENEL KATILIMA" açıktır. 12 Ders saatinden oluşan programın tamamına katılan tüm adaylara "Katılım Belgesi ve Transkript" takdim edilecektir.

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ

 

Hukuk Akademisi bünyesinde düzenlenen tüm eğitim programlarında ön başvuru işlemleri internet üzerinden "Online Başvuru Formu"nun doldurulmasıyla yapılmaktadır. Sayfanın alt kısmında bulunan formu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Ön Başvuru işlemleri esnasında katılımcı adayı herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

 

Formun doldurulmasının ardından Eğitim Danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek programa ilişkin kontenjan durumu hakkında bilgi verecektir. Boş kontenjan bulunması durumunda "Kayıt İşlemlerini" başlatabilirsiniz. Sınıf kontenjanının dolması durumunda "Yedek Listeye" dahil edileceksiniz.

 

KAYIT ÜCRETİ HAKKINDA

 

 

Nakit Ödemelerde Kontenjan Bazlı Kayıt Ücreti Tablosu:

Vadeli ödeme seçeneğinden yararlanmak isteyen adaylar kayıt işlemlerini Biletix üzerinden gerçekleştirebilir. Biletix üzerinden vadeli olarak kayıt işlemini tamamlayan adaylar “Kontenjan Bazlı Ücretlendirme” çerçevesinde sağlanan ek indirim imkanlarından yararlanamaz. Eğitim programına ilişkin Biletix satış sayfasına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz;

 

 

NOT: Yukarıda belirtilen tutarlar KDV dahil değildir. Ders notları, bir ay süresince Lexpera® kullanımı, gün boyu kahve - çay servisi ve atıştırmalıklar eğitim bedeline dahildir.

ONLINE ÖN BAŞVURU

BU EĞİTİM SİZİN İÇİN UYGUN MU?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eğitim programına ilişkin ön başvuru işleminizi aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz. Eğitim Danışmanımız mevcut kontenjan durumu ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir. Ön Başvuru işlemleri esnasında adaylar herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan tüm eğitim programları belli bir konuda mesleki gelişiminizi amaçlayan, uygulama odaklı ve tecrübe aktarımını destekleyici nitelikte dizayn edilmiştir. Lisans, Lisansüstü ya da Doktora tarzı akademik programlar ile arasındaki en önemli fark “gerek eğitim içeriğinin gerekse eğitmen kadrosunun belirlenmesinde” iş hayatına yönelik önceliklerin dikkate alınmasıdır.

 

“Amacınız teori odaklı Akademik bir eğitim almak ise söz konusu alana yönelik (Varsa) Yüksek Lisans ya da Doktora programlarını tercih etmenizi öneririz."

 

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim programları belirli bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, mezuniyet aşamasındaki lisans öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir.

Program hakkında detaylı bilgi için

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz ;

Bizi Sosyal Medyada

Takip Edin

0 850 532 28 24

0 532 178 28 24

Eğitim Merkezi: Büyükdere Cad. No:199, Levent / İstanbul

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. 2016, Tüm Hakları Saklıdır.