Avukatlar için Finansal Tablolar Analizi

Bu mesleki eğitim programı genelde Ticaret Hukuku, özelde ise Şirket Birleşme ve Devralmaları (M&A), İcra / İflas Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku ve benzeri alanlarda faliyet gösteren Avukatlar ve

Akademisyenler için dizayn edilmiştir.

PROGRAMIN AMACI

 

Avukatların danışmanlık, uyuşmazlık çözümü ve dava süreçlerinde finansal (mali) tabloların raporladığı bilgileri uygun şekilde analiz edip anlamlandırması ve yorumlaması büyük bir önem teşkil etmektedir. Son derece karmaşık ve teknik bir süreç sonucu ortaya çıkan finansal tabloların ortalama muhasebe /finans bilgisi olmadan doğru olarak yorumlanması ya da ortaya çıkan yorumları değerlendirmesi oldukça zordur.

 

Program kapsamında katılımcılara finansal (mali) tabloların nasıl analiz edileceğine, analiz yöntemlerine ve sonuçların nasıl yorumlanması gerektiğine ilişkin temel düzey bilgi ve beceri aktarımı hedeflenmektedir.

 

EĞİTİM YÖNTEMİ

 

Eğitim programı; Finansal tabloların analiz ilkeleri, yöntemleri ve yorumlanmasına dönük temel ve teorik bilgilere paralel olarak örnek vakalar üzerinden uygulamalı ve etkileşimli olarak sürdürülecektir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

 

Toplam 6 ders saatinden oluşan eğitim içeriğinin ilk bölümünde örnek bir şirket üzerinden finansal tabloların (Bilançonun ve Gelir Tablosunun) incelenmesine ilişkin bilgiler verilecektir. Ardından, Bilanço analiz yöntemleri ve analizlerin kullanım alanlarına ilişkin tanımlar yapılacaktır. (Yatay Analiz, Dikey Analiz, Oran Analizi ve Trend Analizi Yöntemleri)

 

Gelir tablosu yöntemleri ve analizlerin kullanım alanlarına ilişkin detaylı bilgilendirme yapılacak olan eğitimde, “Gelir Tablosunun Yapısal Analizi”, “Dikey Analiz Yöntemi ve Kullanıldığı Yerler” ile “Oran Analizi ve Kullanıldığı Yerler” konuları ayrıntılı olarak işlenecektir. Eğitim programı "Net işletme sermayesinin analizi ve Öz kaynak yapısının analizi ve yorumlanması" ile sonlandırılacaktır.

 

KİMLER KATILABİLİR ?

 

Bu mesleki eğitim programı genelde Ticaret Hukuku, özelde ise Şirket Birleşme ve Devralmaları (M&A), İcra / İflas Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku ve benzeri alanlarda faliyet gösteren Avukatlar ve Akademisyenler için dizayn edilmiştir.

 

BAŞVURU KOŞULLARI Eğitim Künyesi Eğitim Tarihleri09 Aralık 2017, Cts. Eğitim Süresi06 Ders Saati / 1 Tam Gün EğitmenProf. Dr. Selahattin KARABINAR Eğitim Yeriİstanbul, Levent199 DüzenleyenHukuk Akademisi

 

Bu eğitim programı yukarıda belirtildiği üzere "GENEL KATILIMA" açıktır. 6 Ders saatinden oluşan programın tamamına katılan tüm adaylara "Katılım Belgesi ve Transkript" takdim edilecektir.

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ

 

Hukuk Akademisi bünyesinde düzenlenen tüm eğitim programlarında ön başvuru işlemleri internet üzerinden "Online Başvuru Formu"nun doldurulmasıyla yapılmaktadır. Sayfanın alt kısmında bulunan formu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Ön Başvuru işlemleri esnasında katılımcı adayı herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

 

Formun doldurulmasının ardından Eğitim Danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek programa ilişkin kontenjan durumu hakkında bilgi verecektir. Boş kontenjan bulunması durumunda "Kayıt İşlemlerini" başlatabilirsiniz. Sınıf kontenjanının dolması durumunda "Yedek Listeye" dahil edileceksiniz.

 

KAYIT ÜCRETİ HAKKINDA

 

 

Nakit Ödemelerde Kontenjan Bazlı Kayıt Ücreti Tablosu:

NOT: Yukarıda belirtilen tutarlar KDV dahil değildir. Ders notları, bir ay süresince Lexpera® kullanımı, gün boyu kahve - çay servisi ve atıştırmalıklar eğitim bedeline dahildir.

ONLINE ÖN BAŞVURU

BU EĞİTİM SİZİN İÇİN UYGUN MU?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eğitim programına ilişkin ön başvuru işleminizi aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz. Eğitim Danışmanımız mevcut kontenjan durumu ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir. Ön Başvuru işlemleri esnasında adaylar herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan tüm eğitim programları belli bir konuda mesleki gelişiminizi amaçlayan, uygulama odaklı ve tecrübe aktarımını destekleyici nitelikte dizayn edilmiştir. Lisans, Lisansüstü ya da Doktora tarzı akademik programlar ile arasındaki en önemli fark “gerek eğitim içeriğinin gerekse eğitmen kadrosunun belirlenmesinde” iş hayatına yönelik önceliklerin dikkate alınmasıdır.

 

“Amacınız teori odaklı Akademik bir eğitim almak ise söz konusu alana yönelik (Varsa) Yüksek Lisans ya da Doktora programlarını tercih etmenizi öneririz."

 

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim programları belirli bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, mezuniyet aşamasındaki lisans öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir.

Program hakkında detaylı bilgi için

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz ;

Bizi Sosyal Medyada

Takip Edin

0 850 532 28 24

0 532 178 28 24

Eğitim Merkezi: Büyükdere Cad. No:199, Levent / İstanbul

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. © 2018 Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma MetniŞartlar & Gizlilik

Hukuk Akademisi 2016/17

Hukuk Akademisi Logo Desktop

 

İLETİŞİM

BİLGİLERİ

 

ANA

SAYFA