Hukuk Akademisi 2016/17

Hukuk Akademisi Logo Desktop

 

İLETİŞİM

BİLGİLERİ

 

ANA

SAYFA

Yargıtayca Kabul Edilen Aktüerya Hesaplamaları

Eğitim programı kapsamında; Katılımcılara hem tazminat hukukunun temel verilerini irdeleyecek

hem de karmaşık gibi görünen hesaplama tekniklerini yalın bir anlatımla aktarmak amaçlanmaktadır.

Geçmişten günümüzde birçok Haksız Fiil, Kusursuz Sorumluluk ve Tehkile Sorumluluğundan doğan durumlar meydana gelmektedir. Bunların uygulamada en çok karşımıza çıkan türleri Trafik kazaları ile iş kazalarıdır. Her iki durumda da bedensel zararların miktarını tayin ve tespitte aktüeryal hesaplamalar içeren maddi tazminat hesaplama yöntemleri benimsenmektedir. Zararın miktarı, kusur oranlarının belirlenmesi ve çeşitli gerçek ve varsayımsal veriler ışığında yapılan tazminat belirleme metotları, hukukçular başta olmak üzere her alandan uzamanın ilgisini çekmektedir. Türk Borçlar Kanunu, Karayolları Trafik Kanunu ve 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu tarafından belirlenen ana ilkeler ile Yargıtay kararlarıyla biçimlenen bedensel zararların ortaya konması ve hesaplanması konunun özünü oluşturmaktadır.

 

Bu çerçevede “ Yargıtayca Kabul Edilen Aktüeryal Hesaplamalar” eğitim programı, katılımcılara hem tazminat hukukunun temel verilerini irdeleyecek hem de karmaşık gibi görünen hesaplama tekniklerini yalın bir anlatımla aktarımını sağlamayı amaç edinmektedir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

 

Yargıtay kararları ışığında, tazminat hesaplama yöntemleri ele alınacak, PMF 1931 ile TRH 2010 yaşam tabloları incelenecek, Prograsif Rant olarak isimlendirilen Bilinen Dönem kazançlarının aynen esas alınması Bilinmeyen Dönem kazançlarının ise %10 katsayı ile arttırma ve eksiltme formülün uygulandığı hesaplama yöntemi üzerinde durulacaktır.

 

Bu kapsamda Trafik ve İş kazalarında sorumluluk durumları ele alınacak, destekten yoksun kalma tazminatları ile Geçici ve Sürekli İşgörmezlik tazminatları da bu çerçevede uygulamalı ve örnek bilirkişi raporları üzerinden işlenecektir. Destek payları, desteklik gerektiren durumlar, maluliyet raporları ve oranlarının ne şekilde yapıldığı da katılımcılara açıklanacaktır.

 

KAZANIMLAR

 

Bu eğitimin katılımcıları, bedensel maddi zararların hesaplanmasında Tazminat Hukukunun genel ilkelerinin uygulamadaki yansımalarını görme fırsatı bularak Yargıtay uygulamasında aktüeryal hesaplamalara tanıklık etme ve öğrenme konusunda farkındalık kazanacaklardır.

 

KİMLER KATILABİLİR ?

 

Eğitim programına Avukatlar ile bu alanda uzmanlaşmak isteyen Stajyer Avukatlar katılabilir. Ayrıca Hekimler, İş Müfettişleri ve Uzmanları, Hesap Uzmanları, Yeminli Mali Müşavir ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile İş Güvenliği Uzmanları ve Adli Tıp konusunda ilgisi bulunan Hekimler de katılabileceklerdir. Yine hukukçu olmayan ancak sigorta sektöründe çalışan uzman ve uzman yardımcıları da eğitime katılabilirler.

 

BAŞVURU KOŞULLARI Eğitim Künyesi Eğitim Tarihleri01-02 Nisan 2017, Cts. & Pa. Eğitim Süresi12 Ders Saati / 2 Tam Gün EğitmenlerAv. A. Coşkun ONGUN Eğitim Yeriİstanbul, Levent199 DüzenleyenHukuk Akademisi

 

Bu eğitim programı yukarıda belirtildiği üzere "GENEL KATILIMA" açıktır. 12 Ders saatinden oluşan programın tamamına katılan tüm adaylara "Katılım Belgesi ve Transkript" takdim edilecektir.

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ

 

Hukuk Akademisi bünyesinde düzenlenen tüm eğitim programlarında ön başvuru işlemleri internet üzerinden "Online Başvuru Formu"nun doldurulmasıyla yapılmaktadır. Sayfanın alt kısmında bulunan formu doldurarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  Ön Başvuru işlemleri esnasında katılımcı adayı herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

 

Formun doldurulmasının ardından Eğitim Danışmanlarımız sizinle iletişime geçerek programa ilişkin kontenjan durumu hakkında bilgi verecektir. Boş kontenjan bulunması durumunda "Kayıt İşlemlerini" başlatabilirsiniz. Sınıf kontenjanının dolması durumunda "Yedek Listeye" dahil edileceksiniz.

 

KAYIT ÜCRETİ HAKKINDA

 

 

Nakit Ödemelerde Kontenjan Bazlı Kayıt Ücreti Tablosu:

NOT: Yukarıda belirtilen tutarlar KDV dahil değildir. Ders notları, bir ay süresince Lexpera® kullanımı, gün boyu kahve - çay servisi ve atıştırmalıklar eğitim bedeline dahildir.

ONLINE ÖN BAŞVURU

BU EĞİTİM SİZİN İÇİN UYGUN MU?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eğitim programına ilişkin ön başvuru işleminizi aşağıdaki formu doldurarak başlatabilirsiniz. Eğitim Danışmanımız mevcut kontenjan durumu ve kayıt işlemleri ile ilgili olarak sizinle iletişime geçecektir. Ön Başvuru işlemleri esnasında adaylar herhangi bir ücret ödeme yükümlülüğü altına girmemektedir.

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan tüm eğitim programları belli bir konuda mesleki gelişiminizi amaçlayan, uygulama odaklı ve tecrübe aktarımını destekleyici nitelikte dizayn edilmiştir. Lisans, Lisansüstü ya da Doktora tarzı akademik programlar ile arasındaki en önemli fark “gerek eğitim içeriğinin gerekse eğitmen kadrosunun belirlenmesinde” iş hayatına yönelik önceliklerin dikkate alınmasıdır.

 

“Amacınız teori odaklı Akademik bir eğitim almak ise söz konusu alana yönelik (Varsa) Yüksek Lisans ya da Doktora programlarını tercih etmenizi öneririz."

 

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim programları belirli bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ayrıca bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, mezuniyet aşamasındaki lisans öğrencilerine kadar pek çok kişi için idealdir.

Program hakkında detaylı bilgi için

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz ;

0 850 532 28 24

Bizi Sosyal Medyada

Takip Edin

0 532 178 28 24

Eğitim Merkezi: Büyükdere Cad. No:199, Levent / İstanbul

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. 2016, Tüm Hakları Saklıdır.